Hallo alle lag og foreninger!

Visste du at Moss kommune har en ordning som dekker kontingenten for barn og unge som ikke ellers har mulighet til å delta på aktiviteter?

La oss forklare:

Friskus Fritdskonto gir barn og unge, mellom 6 og 19 år, som kommer fra familier med utfordrende økonomi, støtte til å delta i organiserte fritidsaktiviteter.   

Men for at vi skal kunne gjøre det, så trenger vi å ha dere med på lag! 

Så langt har 36 lag og foreninger tatt i bruk Fritidskonto-løsningen, og vi håper flere vil bli med. Jo flere som deltar, desto flere barn og unge får muligheten til å benytte seg av gode fritidstilbud.

Vil dere vite mer om dette, så er dere hjertelig velkomne til å stikke innom oss for å mer informasjon, eller hjelp til å komme i gang.

Du møter oss på Skarmyra Allaktivitetshus, Skolegata 2, på følgende tider:

  • Onsdag 26. november klokken 16.00-19.00
  • Onsdag 10. desember klokken 16.00-19.00

Er du foresatt eller ungdom over 16 år og har spørsmål eller trenger hjelp med Fritidskonto, så er dette en fin anledning til å stikke innom.

Kontaktpersoner: 

  • Grethe Reinnel – mobil 417 77 070
  • Per Morten Bergseth – mobil 415 73 467

Du kan lese mer om fritidskonto her: 

Støtte til fritidsaktiviteter - fritidskonto

barn som trener karate - Klikk for stort bildeIllustrasjonsbilde Adobe Stock