Hedersfesten gikk av stabelen i kveld 3.februar

Hedersfest 2017 - Klikk for stort bildeHedersfest 2017 Tobias Nordli Moss kommune har i kveld hedret Mosseborgere som i løpet av 2016 har gjort seg bemerket gjennom særlig god innsats innenfor sine felt.

Følgende priser ble delt ut:
 
1. Einar Aas-prisen (ble delt ut av Moss Idrettsråd og Rygge Idrettsråd): Erik Solbakken, Moss Roklubb
2. Moss kommunes kulturstipend 2016 (ble delt ut av Moss kommune): Kenneth Refvik
3. Svein Carlsen-prisen (ble delt ut av Mosseregionens Musikkråd): Ingrid Oftung
4. Moss kommune og Sparebank 1s kunnskapspris 2016: Mathea Fredheim Walle og Henriette Wang Hermansen
5. Næringslivsprisen (deles ut av Mosseregionens Næringsutvikling):
 
Følgende ble nominert:
- ColliCare
- Nordli Auto
- Scooler
 
Vinneren er: ColliCare
 
6. Moss kommunes heder til Norges- og internasjonale mestere 2016:
41 Norges- eller internasjonale mestere, se hele oversikten nederst i artikkelen.

7. Moss kommunes kulturpris 2016 (ble delt ut av Moss kommune): Lars Jegleim
 
Vi gratulerer!
 
Matius Oggy Wijaya Moss Badmintonklubb trippel Norgesmester i U15 (herre single, herre double, mix double)
Benjamin Nordén Janitzhagen Moss Badmintonklubb Norgesmester i U17 klassen (herre double)
Natalie Syvertsen Veverbakken 99, 1536 Moss Moss Badmintonklubb dobbel Norgesmester U23 (dame double, mix double)
   
Yuniar Ninda Wanda Moss Karateklubb To NM-gull i karate: klassene Kata og Kumite
Andreas Wangberg Moss Karateklubb Europamester karate kumite herrer 34+
   
Einar Solbakken Krossern Moss Roklubb NM i roing for jr. i båtklasse 4
Alfred Eliassen Svaleveien Moss Roklubb NM i roing for juniorer i båtklasse 4
Vegard Hjortkær Sæby Moss Roklubb NM i roing for juniorer i båtklasse 4
Jarle Hjortkær Sæby Moss Roklubb NM i roing for juniorer i båtklasse 4
Erik Solbakken Moss Roklubb VM sølv i U23 VM i båtklasse 2X
   
Alkazur Magamadov  Moss bokseklubb NM boksing diplom
Jørgen Cindahl Moss bokseklubb NM jr boksing
   
Malin Westerheim Krapfoss Sportsskytterlag Norgesmester 10 m luftrifle, Lag Mix Malin og Are, 10 m luftrifle og helmatch rifle 50 m
Are Hansen Krapfoss Sportsskytterlag Norgesmester 10 m luftrifle med Kongepokal, Lag Mix Malin og Are og 10 m luftrifle
Henrik Larsen Krapfoss Sportsskytterlag Norgesmester 50 m helmatch
   
John Måleng Moss Bueskyttere Norgesmester i bueskyting Herrer over 50
   
Ann Kristin Olsen   Moss Styrkeløftklubb NM veteran benk uten utstyr. NM veteran benk med utstyr, NM veteran styrkeløft uten utstyr.
Geir Ottar Olsen Moss Styrkeløftklubb NM veteran  benk med utstyr, NM veteran styrkeløft uten utstyr, NM veteran styrkeløft med utstyr
Dan Sundby NM veteran styrkeløft uten utstyr.
Børge Alslie Moss Styrkeløftklubb NM veteran styrkeløft uten utstyr
Rune Lauås  NM veteran styrkeløft uten utstyr .
Martine Kristiansen  Moss Styrkeløftklubb NM ungdom styrkeløft uten utstyr. NM ungdom benk
Eva Marie Olsen  Moss Styrkeløftklubb NM ungdom benk med utstyr. NM ungdom benk uten utstyr.
   
Nina Ringstad Moss og omegn boccia og teppecrulingklubb NM Curling lag, boccia lag
Wenche Bergland Moss og omegn boccia og teppecrulingklubb NM Curling lag, boccia lag
Ben Røtvold Moss og omegn boccia og teppecrulingklubb NM curling individuelt, boccia lag
Roar Femtegjeld Moss og omegn boccia og teppecrulingklubb NM boccia individuelt, boccia lag
Vidar Wiborg Moss og omegn boccia og teppecrulingklubb NM boccia individuelt, boccia lag
Cecilie Lie Lindseth Moss og omegn boccia og teppecrulingklubb NM boccia lag
Ivar Eriksen Moss og omegn boccia og teppecrulingklubb NM boccia lag
Dag Pedersen Moss og omegn boccia og teppecrulingklubb NM boccia lag
Arild Olsen  Moss og omegn boccia og teppecrulingklubb NM boccia lag
Ove Solbakken Moss og omegn boccia og teppecrulingklubb NM boccia lag
Ann Kristin Solbakken Moss og omegn boccia og teppecrulingklubb NM boccia lag
Egil Olsen Moss og omegn boccia og teppecrulingklubb NM boccia individuelt
   
Hanne Svenning  NM i fallskjermhopping 
   
David Zaypaev      Moss Atletklubb NM i bryting ungdom 76 kg
Ruben Elias Been               Moss Atletklubb Nm i bryting 85 kg
Tobias Bekk Johansen     Moss Atletklubb NM i sandbryting
   
Astrid Skiri Refsdal Moss Idrettslag UM Høyde J15 innendørs
Ellen Nordqvist Sjøblom Moss Idrettslag UM 1500m kappgang innendørs
Mariann Stenbakk  Moss Idrettslag NM 800 m, 1500 m og 3000 m innendørs K70/74 + NM 800 m, 3000 og 5000 m utendørs K70/74
   
HK Herulfs  v/styret Bengt Hansen + lagleder Veteran NM i håndball i klasse G60
 Ib Kristiansen  
 Lars Andersen  
 Roald Hansen  
 Terje Hatlen  
 Tommy Gregersen  
 Niels Wiig  
 Ronald Pedersen  
 
Fant du det du lette etter?

Kontaktinformasjon

Moss kommune
Rådhuset, Kirkegata 15
Postboks 175, 1501 Moss
Telefon : +47 69 24 80 00
Org.nr.: 944 383 476
Åpningstid: 08:00-15:45